Dört Mevsim Masalı - Masal Dunyası

mavim.net Online
Ziyaretçi
5
Mavim.Net Hikayeler
mavim.net
 
mavim.net

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
mavim.net
 
mavim.net
mavim.net
mavim.net
 
mavim.net
mavim.net
mavim.net
 
mavim.net
Masal Dunyası
mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net

Dört Mevsim Masalı

DÖRT MEVSİM MASALI Hikayesi,DÖRT MEVSİM MASALI öyküleri Ve Masalları BURADA! Sizler Için En Yeni Ve Güzel Hikayeler DÖRT..

Dört Mevsim Masalı

DÖRT MEVSİM MASALI Hikayesi,DÖRT MEVSİM MASALI öyküleri Ve Masalları BURADA! Sizler Için En Yeni Ve Güzel Hikayeler DÖRT MEVSİM MASALI

Bir Zamanlar Toprak Ana, Evinde Yalnız Yaşıyormuş. Yalnız Yaşamak Zormuş, Bu Yüzden Canı çok Sıkılıyormuş. Bir Gün Kalkmış, Gök Kralına Misafirliğe Gitmiş. Sarayın Kapısına Varınca, Gürültüler, Patırtılar Duymuş. Kapıdaki . Nöbetçiye, “bunların Ne Olduğunu” Sormuş.

Nöbetçi: ― Ne Olacak, Demiş. Mevsim Kardeşlerin Gürültüsü. İkisi Kız, Ikisi Oğlan Dört Yaramaz çocuk Var. Kavga Edip Duruyorlar.

Toprak Ana : ― Onları Bana Gönderin, Demiş. Ben Yalnızım, Biraz Da Benimle Otursunlar. Nöbetçi Toprak Ananın Isteğini Krala Söylemiş. Kral Da “Peki” Demiş. Toprak Ana Bunun üzerine Evine Dönmüş, Mevsim Kardeşleri Beklemeye Başlamış. Önce En Küçük Kardeş Gelmiş. Pembe, Beyaz Saçlı, Güzel Bir çocukmuş.

Toprak Anaya : ― Benim Adım İlkbahar, Demiş. Size Ufak Bir Armağan Getirdim. İlkbahar, çantasını Açmış, çantasından Tomurcuklanmış Dallar, Renk Renk çiçek Demetleri, Cıvıl Cıvıl ötüşen Kuşlar çıkarmış. Çok Geçmeden Ikinci Kardeş Gelmiş. Tombul, Kırmızı Yanaklı Bir Kızmış. Adı Da Yaz’mış. Kardeşine : ― Haydi çekil Bakalım, Bak, Ben Geldim, Demiş. Sonra Po Da çantasından çilek, Kiraz, şeftali, Erik Gibi Meyveler çıkarmış, Bunları Toprak Anaya Sunmuş. Derken üçüncü Kardeş Gelmiş. Sarı Sapsarı Bir çocukmuş.

Toprak Ana’ya : ― Ben Sonbaharım Demiş. Yalnızlığı, Sessizliği çok Severim, Demiş. Sonra Da Kuşları Kovmuş, Her Yeri Sarıya Boyamış. Ortalığa Bir Sessizlik çökmüş. Tam Bu Sırada Dördüncü Kardeş Gelmiş. Çiçekleri, Meyveleri Dağıtmış, Cebinden Beyaz Bir Su çıkarmış, Bu Suyla Her Yeri Beyaza Boyamış.

Bir Yandan Da : ― Benim Adım Kış, . Benim Adım Kış Diye Bağırıyormuş. Dört Kardeş De Toprak Ananın Evinden Gitmek Istememiş. Kavgaya Tutuşmuşlar. Ortalık Alt üst Olmuş.

Toprak Ana Kızmış : ― Beni Dinleyin, Demiş. Ya Sırayla Gelin, Evimde üçer Ay Misafir Kalın, Ya Da çekilip Gidin. Hepinizi Birlikte Istemiyorum. ― Bunun üzerine Mevsim Kardeşler Düşünmüşler. Aralarında Anlaşıp Toprak Anaya, “peki” Demişler. İşte O Günden Beri Sırayla Geliyor, Toprak Anada üçer Ay Misafir Kalıyorlar.

Ekleyen: Admin - 12.04.2019 - 364 Okuma - 0 Yorum
« Önceki Sonraki »
Bu Hikaye Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
mavim.net   mavim.net
Bu Hikaye İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
İsminiz
mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net mavim.net
E-Mail
Yorum
 
mavim.net . mavim.net
mavim.net
mavim.net Masal Dunyası
mavim.net Tüm Masal Dunyası
 
mavim.net mavim.net
mavim.net
Copyright © 2018 Mavim.Net Her Hakkı Saklıdır Sohbet | Rss | Sitemap | Bize Ulaşın
mavim.net
0.0285 saniyede getirildi.